Home Вести Дијаспора Мирјана Грујичић, потомак Срба у Венецуели, бриљирала је на турниру “Панамерикано де...

Мирјана Грујичић, потомак Срба у Венецуели, бриљирала је на турниру “Панамерикано де Поол” у Аргентини освојивши две титуле

569

mirjana 2

„Ла Дама де Хиерро“ или „Гвоздена дама“, са 14 националних титула задржава прво место у ранкингу у региону (ШТАМПА/ИДЕА). Сензационална Мирјана Грујичић освојила је две златне медаље и крунисали су је за шампионку Панамерикана де Поол у женској категорији „Бола 10“ и „Бола 8“, за чије се првенство борило у Аргентини, где је поменута „Гвоздена дама“ овог спорта која се такмичи за Ансоатеги(Анзоáтегуи), освојила своју четврту и пету титулу у овим међународним борбама, конкретно за Венецуелу.

mirjana

„Гвоздена дама“ са 14 титула сакупљаних током својих активности у различитим местима Венецуеле, одбранила је са истрајношћу своју панамеричку титулу на Боли 10 коју има од прошле године у Сукреу(Боливија), где се том приликом супротставила својој суграђанки Карлин Санћес, и сада је победила у Морену, провинцији Буенос Ајреса, националну шампионку Аргентине, Соледад Ајалу.

У овом случају, Јохана Еспиноса, такође венецуеланка, освојила је бронзани камен, а Санћесова је била на петом месту. Грујичићева је одиграла 5 мечева и 51 сто, од којих је добила 36 а изгубила 15, за проценат ефектности од 0, 706 и освојила злато.

Тако је „Гвоздена дама“ постигла 60 бодова на шампионату у ранкингу са специјалном Болом 8 која јој је до последњег тренутка бежала, победивши на крају Венецуеланке Санћесову(шампионку из 2012.), која је освојила сребрну медаљу и Јохану Еспиносу која је била на петом месту, док је бронза отишла Боливијки Натали Камаћо.

Овим освојеним титулама на Поол-у Ел Требол Морено у Буенос Ајресу, Мирјана Грујичић је можда постала прва жена која је освојила три панамеричка шампионатаа у сферама 8, 9. и 10. Боле.

Panamericano-de-bola-9-3

Са друге стране, постигавши овај резултат, добила је улазницу да присуствује светском шампионату које ће се одржати на Филипинима између 30. октобра и 5. новембра ове године. Креолка је до сада учествовала на шест мундијала, где је њено најбоље учешће било пре две године када је освојила 25. место.

У међувремену, Гвоздена дама овим истакнутим учешћем у Аргентини остаје на првом месту панамеричког ранкинга од 2010, а гледаоци овог спорта присетили су се својих међународних тријумфа међу којима су издвојили шампионате освојене у Боли 9 на Аруби(2005) и у Панами(2011) и у Боли 10 у Боливији(2012).

mirjana

Мирјана Грујичић је 2011. освојила за Ансоатеги 5 златних и једну бронзану медаљу на шампионату националних спортских игри које се одржало у простору Сиријског центра у Пуерто де ла Крусу.

Из Асноатегија, Хосе Велис је у име целе велике породице билијара и поол-а послао многобројне честитке Мирјани Грујичић за овај дупли панамерички шампионат који Венецуелу чини поносном, и желе јој најбољу срећу на следећем мундијалу на Филипинима, где ће се такмичити са најбољим играчицама свих 5 континената.