Home Латинска Америка Јужна Америка Меси промашио пенал, Чиле одбранио трофеј Копа Америка

Меси промашио пенал, Чиле одбранио трофеј Копа Америка

771

Фудбалска репрезентација Чилеа освојила је Копа Америка Сентенерио, пошто је победила Аргентину после бољег извођења једанаестераца.

После 90 минута игре и продужетака мировале су мреже на стадиону Њујорк Џајантса, док је после пенала Чиле славио са 4:2.sp-cile_620x0

Чиле је тако дошао до трофеја на Копа Америка другу годину за редом.

Артуро Видал није искористио пенал за Чиле у првој серији, али су после њега редом погађали Николас Кастиљо, Арангуис, Хеан Бесежур и Франциско Силва.

На другој страни, један од трагичара био је Лионел Меси, који је први пуцао са беле тачке за Аргентину и промашио читав гол. После њега, погодили су Хавијер Маскерано и Серхио Агуеро, али Лукас Биља није искористио једанаестерац, па је Чиле на крају славио.